Zpět

11.5.2017 - Moravskoslezský deník

11.5.2017 - Moravskoslezský deník

Ostrava – Na údajných pohledávkách nájemníků bývalých bytů OKD založila firma finančníka Pavola Krúpy Arca Services insolvenční návrh na společnost Residomo, vlastníka 44 tisíc bytů na Ostravsku. Krúpa argumentoval tím, že bývalí majitelé firmy v čele se Zdeňkem Bakalou nájemníkům byty neodprodali.

Krajský soud v Ostravě však insolvenční návrh obratem odmítl jako zjevně bezdůvodný, a navíc uložil navrhovateli pořádkovou pokutu v maximální výši.

„Soudce jasně konstatoval, že návrh je neoprávněný, že Arca Services chtěla zneužít svých práv, podala návrh jen proto, aby poškodila naši pověst,“ uvedla tisková mluvčí společnosti Residomo Kateřina Piechowicz a dodala, že Residomo po ní požaduje peněžité zadostiučinění ve výši jednoho milionu korun.

„Zaplacená částka bude v plné výši poskytnuta Nadačnímu fondu Residomo, který ji rozdělí mezi projekty občanů a veřejnosti v Moravskoslezském kraji.

V žádném případě nám nejde o peníze, žijeme a podnikáme v právním státě a nepřipustíme, aby kdokoliv zneužíval právo ve svůj vlastní prospěch,“ doplnila Piechowicz.

Pavol Krúpa se nijak nebrání přídomku „nájezdník“ a specializuje se na skupování podílů v problémových firmách či rizikových pohledávek.

„Chtěli bychom však upozornit na rizika spojená s postoupením údajných pohledávek společnosti Arca Services i přihlášením takové pohledávky do insolvenčního řízení. Rozhodně doporučujeme poradit se s právníky,“ řekla na závěr Piechowicz. 

Všechny články