Zpět

12.4.2018 - Právo

12.4.2018 - Právo

RESIDOMO přikoupilo další byty

O 274 bytů ve 13 domech v Ostravě, Havířově a Olomouci rozšířila své bytové portfolio společnost RESIDOMO (dříve RPG Byty), největší poskytovatel nájemního bydlení v ČR. Za domy, které dosud patřily firmě Julius Meinl, zaplatila společnost 273 miliónů korun.

„Máme ambici růst po všech stránkách, jak zlepšovat služby, tak se i rozšiřovat, protože produkt nájemního bydlení, zdá se, má i v ČR stále větší popularitu. Proto jsme nakoupili 274 bytů, z toho je 10 domů v Ostravě, dva v Havířově a jeden v Olomouci,“ uvedl generální ředitel společnosti RESIDOMO Jan Rafaj. Upozornil, že nákupem domu v Olomouci firma poprvé překročila hranice Moravskoslezského kraje.

Důvody k odkoupení domů byly podle něj logické. „Zdálo se nám, že je to za rozumnou cenu a v oblasti, kde působíme,“ vysvětlil. Do nově pořízených domů chce firma investovat asi 20 miliónů.

„V sedmi domech vyměníme výtahy, v několika vchodech opravíme schody, fasády, vyměníme vstupní dveře a schránky,“ nastínil generální ředitel. Rafaj řekl, že firma si při transakci ověřila, že v žádném případě nejsou její nájmy nejvyšší.

„Naopak. Patří mezi ty spíše nižší na trhu. Pokud se na to podíváme, tak to záleží na zájmu, takže vyšší nájmy máme v současné době v Ostravě, Opavě a Frýdku-Místku, a to díky vyprodanosti. Pak je Havířov a nejnižší jsou v Karviné, protože tam máme výrazný převis nabídky nad poptávkou,“ popsal s tím, že v Olomouci se ale nájmy zase pohybují výrazně výš.

„Je to dáno regionem a vůbec přístupem k rozvoji regionu a bydlení.“ Pokud se v budoucnu objeví možnost koupit další domy, firma to zváží.

„Vyhodnocujeme všechny investiční příležitosti, ale moc jich není. Za poslední rok a půl byly pouze tři a jen jedna se nám zdála zajímavá. A my nejsme typ investora, který kupuje jednotlivé byty nebo domy. Musí to být vždy větší balík, zvlášť pokud bychom šli mimo region,“ objasnil Rafaj. Připojil, že společnost uvažuje i nad výstavbou bytů.

RESIDOMO vlastní 43 tisíc bytů hlavně v Ostravě, na Karvinsku a Frýdecko-Místecku s více než 90 tisíci nájemníky.

Regionální mutace| Právo - severní Morava a Slezsko

Všechny články