Zpět

14.2.2017 - Moravskoslezský deník

14.2.2017 - Moravskoslezský deník

Ostrava - Společnost RPG Byty, největší soukromý poskytovatel nájemního bydlení v České republice, od 1. února letošního roku mizí z povědomí svých více než 90 tisíc nájemníků.

Změnila totiž název na Residomo. Nájemníky však více než nový název společnosti určitě zajímá to, zda pro ně bude změna k lepšímu. „Orientace společnosti Residomo se posunuje směrem ke zvýšení kvality údržby bytů a bytových domů. Navážeme na už fungující služby pro klienty a budeme zavádět další,“ říká v úvodu rozhovoru jednatel společnosti Martin Ráž. Ten Deníku odpověděl i na další otázky.

* V čem například nájemníci to zlepšení pocítí?

Ve většině našich domů už jsou domovní správci, kteří jsou v úzkém kontaktu s nájemníky a jejich potřebami. Zavedli jsme službu Servis 48, kdy opravujeme závady ve zrychleném režimu do dvou pracovních dnů. Jedná se o opravy vstupních dveří a zámků, skel, zvonků, domácích telefonů nebo osvětlení společných prostor. Pro ty, kdo si chtějí na vlastní náklady vylepšit byt, a sami si na to netroufají, máme nově službu Hodinový manžel – kvalifikovaného a prověřeného odborníka, který zastane práci v různých oborech.

* Jednou z priorit společnosti byla podpora seniorů a zdravotně postižených. Budete v tom pokračovat?

Samozřejmě, a naše aktivity ještě rozšíříme. Vedle ostravského komunitního centra Archa přibudou další v Karviné a Havířově. Dalším projektem je eHELPER, což je elektronický přítel seniorů a osob se zdravotním postižením. V případě nouze automaticky kontaktuje jejich blízké SMS zprávou, pomocí senzorů rozpozná neobvyklé a nebezpečné situace, jako například pády, zdravotní komplikace, otevřené vchodové dveře, nezvané hosty či podezřelé jednání v bytě a okolí. Projekt Senior asistent, určený zejména seniorům nad 60 let, má rovněž příznivý ohlas a rozšiřujeme jej do Karviné a Havířova.

* Jak pokročil projekt Zaměstnanecká mobilita, v níž Residomo ve spolupráci se zaměstnavateli a městy láká na zvýhodněné nájmy a pracovní místa?

Specialisty a kvalifikované pracovníky musí mnoho zaměstnavatelů z našeho regionu hledat i za hranicemi kraje. Když je najdou, nemají pro ně bydlení. Těmto novým zaměstnancům našich partnerských firem, kteří se do regionu chtějí přestěhovat, proto nabízíme ve vybraných lokalitách až padesátiprocentní slevu na nájmu a stejně chceme podpořit i čerstvé absolventy škol. Tento projekt projednávame jak s vedením kraje, tak s městy Havířovem a Orlovou, kde je bydlení dostupné. Je však potřeba dořesit financování dopravy z těchto měst k zaměstnavatelům, kteří sídlí převážně na Ostravsku

Všechny články