Zpět

17.10.2017 - Týdeník Havířovsko

Autor: Libor Běčák

Pořadatelé věnovali boccistům přes padesát tisíc.

Havířov – Nejrychlejším běžcem letošního ročníku městského běhu Havířovská desítka byl Jakub Powada z Ostravy. Desítka se letos běžela v ulicích centra Havířova. Jako první se na trať dlouhou 500 metrů vydaly děti, v samostatných kategoriích děvčat a chlapců. Následoval běh na pětikilometrové trati a před polednem vyběhli běžci prestižní desítky. Spolu s nimi běželi také účastníci štafety 4 x 25 km.Symbolické 500metrové kolečko si chvíli po jejich startu odběhli také senioři.

Vítězem Havířovské desítky se stal s časem 33 minut a 55 sekund Jakub Powada z Ostravy, reprezentant v triatlonu. „S vítězstvím jsem nepočítal, protože jsem nevěděl, kdo pobě-ží. Trať byla hezká a dobře zabezpečena. Jsem rád, že závod pomáhá postiženým sportovcům,“ řekl vítěz v cíli.

V ženské kategorii zvítězila Ivana Zbořilová s časem 40 minut 18 sekund. Štafetu nejrychleji zaběhl tým s názvem Zdravka v čase 38:01. Kategorii závodníků z domovského města Havířov vyhrál za muže Lukáš Ožana, který se v celkovém pořadí umístil na druhé pozici, a za ženy teprve sedmnáctiletá Terezie Vogtová.

Celkem se do desítky zapojilo osm stovek běžeckých nadšenců. Potřetí v řadě pak Residomo Havířovská desítka pomohla finanční podporou handicapovaným sportovcům, konkrétně boccistům, neboť výtěžek 51 863 korun předali pořadatelé právě jim.

„Boccisté nám každý rok aktivně pomáhají s organizací a jsou nedílnou součástí tohoto závodu, proto jsme rádi, že můžeme přispět k rozvoji jejich činnosti a také letos jim předat zase o něco vyšší částku. Vzrůstající zájem lidí nás velmi těší a motivuje v této započaté tradici pokračovat,“ říká jeden z hlavních pořadatelů akce Lumír Hlaváč.