Zpět

31.5.2017 - polar.cz

31.5.2017 - polar.cz

Už potřetí zorganizoval spolek Čisté Beskydy akci Poděkuj horám. Na celkem 14 stanovištích si lidé vyzvedli igelitové pytle a vyrazili do hor uklidit je od odpadků.

Kateřina Piechowicz, předsedkyně spolku Čisté Beskydy: “Do hor chodí stále více lidí, ať už za odpočinkem nebo si tam staví domy. A zanechávají za sebou jakousi ekologickou stopu. Lidé, kteří ty hory mají rádi, by jim měli jednou za čas něco vrátit, za to, že ty hory jim dávají ten klid a odpočinek. Akce Poděkuj horám je právě příležitost, jak horám jednou za rok poděkovat.”

Do akce se zapojila řada obcí, subjektů a partnerů. Generálním partnerem byla společnost Residomo, která se zároveň mimo jiné podílela na organizaci sběrných míst.

Roman Frkous, zaměstnanec Residomo: “Residomo se stalo hlavním partnerem Poděkuj horám z toho důvodu, že to je vzácná příležitost, kdy si něco z hor přivezete a hory vám za to poděkují. To určitě stojí za to nejen za nás, Residomo, abychom to podpořili, ale i za všechny lidi, aby se takové akce zúčastnili.”

Kateřina Piechowicz, předsedkyně spolku Čisté Beskydy: “My máme letos celkem 20 partnerů, Residomo je hlavní partner, z toho máme velkou radost. Myslím si, že se nám krásně v průběhu těch tří let vykrystalizovali takoví ti opravdoví srdcaři mezi těmi partnery.”

Do úklidu Beskyd se zapojilo 1700 lidí, což je téměř o polovinu více než loni. 

Všechny články