Zpět

8.4.2017 - Právo

8.4.2017 - Právo

PAVEL KLIMEŠ, JEDNATEL SPOLEČNOSTI RESIDOMO, ŘÍKÁ: 

Představitelé největšího soukromého poskytovatele nájemního bydlení v ČR, společnost RESIDOMO, dlouhodobě tvrdí, že každé větší evropské město by mělo mít v nabídce bydlení osvědčené pronajímatele nabízející standardizované, bezproblémové a kvalitní nájemní bydlení. 

"Vycházíme z předpokladu, že každý člověk má na řešení své bytové otázky různé požadavky a ty se mohou během života výrazně měnit. Proto se snažíme vytvořit dostatečně širokou nabídku, ze které si může vybrat skutečně každý," říká jednatel společnosti RESIDOMO Pavel Klimeš. Jedná se o byty pro individuální bydlení, byty pro mladé začínající rodiny, pro studenty, seniory, ale také pro manažery, kteří dojíždějí a preferují zázemí bytu před hotelovým pokojem. "Zájemci o pronájem si mají možnost vybírat byty podle velikosti, lokality, ceny a dalších kritérií," doplňuje Pavel Klimeš. 

Když si u vaší společnosti chci pronajmout byt, za jak dlouho můžu bydlet? 

"Prakticky do týdne, pokud ovšem nemáte zájem o lokality v centru Ostravy nebo v Porubě, kde zaznamenáváme opravdu velkou poptávku a možnosti jsou tím pádem omezené. Naše nabídka, kterou zájemce najde na webových stránkách RESIDOMO, obsahuje celou škálu možností. Vyberete volný byt dle vámi zadaných parametrů, který si chcete pronajmout, nebo můžete zaslat požadavek přímo konkrétnímu makléři či kontaktovat naši linku 840 114 115. Ujmou se vás školení operátoři, kteří vám rádi zodpovědí všechny dotazy a zprostředkují kontakt na příslušného makléře. Ten vás kontaktuje, zařídí prohlídku bytu a také vám pomůže se všemi formalitami. Samozřejmostí je právní servis - veškeré smlouvy jsou připravovány ve spolupráci s právníky, ve všech bytech byly provedeny revize, na požádání zařídíme připojení plynu, elektřiny, pojištění i přihlášení k trvalému bydlišti." 

Pro každého nájemníka je důležitý i servis, který mu zajišťuje nájemce v případě, že se vyskytne nějaký problém související s bydlením. Jak rychle jste ho schopni vyřešit? 

"I na to jsme připraveni. Na linku RESIDOMO 840 114 115 se mohou obracet ve všední dny od 7 do 18 hodin, v soboty a neděle od 8 do 16 hodin, Havarijní linka je jim k dispozici nonstop." 

Nejen RESIDOMO, ale i další vlastníci nemovitostí nabízejí nájemní bydlení. Čím lákáte klienty, aby se rozhodli bydlet v nájmu a v bytě vaší společnosti? 

"Nespornou výhodou nájemního bydlení oproti bydlení vlastnickému je, že nájemník nemá starosti s péčí o nemovitost. V případě potřeby může nájemní byt s ohledem na měnící se životní situaci snadno vyměnit za jiný, ať už větší nebo menší, klidně v jiné lokalitě nebo dokonce v jiném městě. Pro své nájemníky máme připravenu řadu benefitů a výhod. Například digitální TV a internet PODA na první dva měsíce zdarma, domovníky už máme nyní téměř v každém vchodě. Naši klienti mohou využít také službu Hodinový manžel, což je prověřený odborník zajišťující drobné opravy. Díky službě Servis 48 mají nájemníci zajištěno rychlé provedení oprav souvisejících se vstupem do domu či s užíváním společných prostor do 2 pracovních dnů od nahlášení. Senior asistent je pak služba určená zejména seniorům nad 60 let, kterým různá zdravotní omezení komplikují denní život. Novinkou je přístroj eHelper monitorující pohyb seniorů. Chtěl bych rovněž připomenout, že RESIDOMO zajišťuje také bydlení pro zaměstnance, členy a klienty celé řady významných společností, firem, zdravotnických zařízení, sportovních klubů i charitativních organizací působících v našem kraji." 

Společnost RESIDOMO vlastní i bytové domy, v nichž má také komerční prostory… 

"Pronajímáme je nájemcům, kteří jsou pro lokalitu přínosem a pomáhají jejímu rozvoji. V nebytových prostorách domů s označením RESIDOMO tak sídlí řada obchodů, restaurací, mateřských škol či vzdělávacích zařízení. Nedávno jsme rovněž pronajali za symbolickou cenu prostory pro sklad humanitární pomoci. Formou slev na nájemném podporujeme i drobné a střední podnikatele, kteří mají zájem přinést do dané lokality nové služby pro občany, ale nemají dostatek prostředků na "rozjezd" svého podnikání." 

Jaké jsou vaše cíle orientované na nájemníka? Z vašich slov je patrné, že přemýšlíte v dlouhodobém horizontu. 

"Chceme stabilní základnu spokojených nájemníků. A chceme jim zajistit v jejich domovech pohodlí i bezpečnost, nadále zodpovědně spravovat svůj bytový fond, ale také rozvíjet své sociální programy, zvýšenou pozornost věnovat oblasti seniorského bydlení. Jsme si vědomi, že vytváříme domov pro více než 90 000 lidí žijících v Moravskoslezském kraji. Vnímáme to a chceme být pro ně zodpovědným a seriózním partnerem." 

RESIDOMO v číslech

  • vlastník 43 000 bytů, ve kterých bydlí zhruba 90 tisíc lidí
  • na zkvalitnění bytového fondu vynaložila společnost RESIDOMO částku více než 10 miliard korun
  • vloni společnost proinvestovala 760 mil. korun, v regionu nepřímo zaměstnala více než tisícovku lidí ve stavebnictví
  • 113 000 kontaktů se v průměru vyřídí ročně prostřednictvím telefonů a e-mailů na lince RESIDOMO
  • čtyři klientská centra RESIDOMO odbaví ročně v průměru 81 000 klientů
  • internetové stránky společnosti RESIDOMO navštíví v průměru ročně 550 000 uživatelů internetu
  • na charitativní projekty v kraji přispěla společnost RESIDOMO neziskovým organizacím až dosud částkou 15 milionů korun
  • mezi seniory rozdělila formou slevy na nájmu z Fondu bydlení v letech 2011 – 2016 částku 31 milionů korun
  • na zkvalitnění života v dříve sociálně vyloučených lokalitách vynaložila částku 615 milionů korun.

Všechny články