Zpět

nadacni-fond-RESIDOMO

RESIDOMO zakládá vlastní nadační fond. Podpoří například oživení Lučiny v Havířově

25. 4. 2017

Noví vlastníci společnosti RESIDOMO činí další kroky, kterými naplňují svůj závazek společnosti – být odpovědným a otevřeným „občanem“ Moravskoslezského kraje.

„Po navýšení investic do bytového potrfolia na 832 milionů korun považujeme za správné podpořit vznik nadačního fondu, který bude dále pomáhat smysluplným projektům nejen našich nájemníků,“ říká Stan Kubáček, investiční ředitel společnosti Round Hill Capital.

RESIDOMO zakládá vlastní firemní nadační fond, který bude disponovat 4,5 miliony korun pro rok 2017. V rámci této sumy plánuje RESIDOMO přerozdělit až 2,5 milionu korun prostřednictvím veřejné soutěže, do níž mohou lidé přihlásit svůj vlastní projekt. Veřejnost pak hlasováním rozhodne o tom, který z nich grant získá.

Podpora z fondu bude zacílená hlavně na oblast Karvinska a Havířovska.

Veřejná soutěž bude spuštěna 1. května. V rámci programu Městské komunity mohou neziskové organizace zažádat o podporu až do výše 75 tisíc korun na vzdělávací, sportovní a kulturní a komunitní aktivity, stejnou částku mohou získat žadatelé z programu Místo pro život zaměřeného na životní prostředí.

„Chceme přispět k rozvoji aktivit pro děti i dospělé a zpříjemnit jim život ve městě. Zároveň jsme připraveni podpořit aktivní občany, kteří v hlavě nosí projekty, jež mohou příznivě ovlivnit celou lokalitu,“ upřesnil jednatel společnosti RESIDOMO Martin Ráž.

V říjnu bude spuštěn ještě třetí program, který v Karviné a Havířově podpoří drobné podnikatele a start-upy, jejichž aktivity jsou přínosem pro lokalitu, ve které působí. 

Všechny aktuality