24.5.2019 Právo: Residomo investuje přes miliardu

Přibližně 1,2 miliardy korun letos investuje do oprav, modernizace i výstavby bytů společnost Residomo, největší soukromý poskytovatel nájemního bydlení v ČR. Ta vlastní v Moravskoslezském a Olomouckém kraji přes 43 tisíc bytů, v nichž žije více než 90 tisíc lidí.

Loni Residomo investovalo přes 820 milionů korun, mj. vyměnilo zhruba 50 střech a 29 výtahů či revitalizovalo 200 balkonů.

„Rok 2019 je pro nás výzvou. Chceme investovat 1,2 miliardy, což je významný nárůst, a ten rozdíl jde do nových projektů,“ uvedl generální ředitel Jan Rafaj s tím, že cílem je zvýšit standard bydlení.

Do zateplování půjde 200 milionů, přičemž zatepleno bude 15 bloků. Další peníze jsou určeny na výstavbu 70 půdních bytů. „Většina z nich bude v Ostravě-Porubě, 20 v centrálním ostravském obvodu, tři už dokončujeme,“ nastínil. Dodal, že do sedmi let chtějí půdních bytů vybudovat přes pět set.

Firma počítá i s revitalizacemi několika lokalit, vlajkovou lodí je přeměna části Ostravy- -Kunčiček. „První etapu projektu V Zahrádkách dokončujeme, budeme mít hotové čtyři domy. Během tří až čtyř let to bude 300 bytů,“ uvedl Rafaj. Obdobně chce podle něj Residomo přeměnit i havířovskou lokalitu Šumbark.

I letos bude společnost pokračovat v sociálních projektech a podpoře společenského života. Připravuje projekt Senior Asistent. „Nevidíme důvod, aby se senioři museli stěhovat proto, že hledají intenzivnější péči. Jsme schopni jim ji nabídnout,“ prozradil.

Obsazenost bytů Residoma je podle Rafaje 92 procent, v Ostravě, Frýdku-Místku, Havířově-městě či v Opavě však nemá firma v podstatě co nabízet. Největší zájem je o malometrážní byty, firma proto loni dělila velké byty, čímž vytvořila 173 nových.

Autor: Pavel Karban